Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Glume, bancuri, poante, divertisment
Joi Oct 25, 2012 9:54 pm Scris de crisiada

» Grile pentru sesiunea asta
Mier Ian 25, 2012 5:01 pm Scris de androx1971

» subiecte avizier anul 2 sem 1 drept si admin publica specializarea drept craiova 2011=2012...are cineva grilele???
Sam Ian 21, 2012 4:55 pm Scris de belualina44

» Master MTMPTE
Lun Iun 13, 2011 10:09 am Scris de androx1971

» Licenta februarie 2011
Vin Ian 21, 2011 7:42 pm Scris de blue_mc

» Stiri din invatamant
Vin Ian 21, 2011 9:22 am Scris de dany_danutza

» ADMSPPM 2010-2011
Vin Ian 14, 2011 3:14 pm Scris de andreima

» practica de specialitate
Lun Ian 10, 2011 10:50 am Scris de narcizush

» cum sa trimit prob.rezolvate pt.laboratoare?
Joi Dec 09, 2010 12:38 pm Scris de sil_viuro

jocuri pentru tineri

Mier Oct 14, 2009 9:07 am Scris de urdu_sandel

Am creat acest site pentru toti fanii de jocuri online gratis. Aici gasiti tot ce va doriti. Accesati si nu veti regreta.
www.entertaining-game.com

Comentarii: 1

Cine este conectat?
In total sunt 5 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 5 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 283, Mar Feb 15, 2011 11:43 am
Iunie 2018
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Flux RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

AJUTOOR

In jos

AJUTOOR

Mesaj  silviav la data de Mar Dec 02, 2008 1:51 am

buna sunt noua aici si am si eu o rugamnite, stie cineva unde pot gasi grilele la engleza spaniola anul1 sem1 ms mult:)

silviav

Numarul mesajelor : 8
Varsta : 30
Data de inscriere : 02/12/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: AJUTOOR

Mesaj  MIK22 la data de Mar Dec 02, 2008 10:27 am

Daca esti in primul an,grilele se vor afisa pe la sf lunii decembrie,sau cel putin asa speram... Wink
SPOR LA INVATAT SI BAFTA LA EXAMENE!!!

MIK22

Numarul mesajelor : 145
Varsta : 32
Localizare : IN LUMEA MEA!
Data de inscriere : 19/02/2008

Sus In jos

Mesaj  silviav la data de Mar Dec 02, 2008 3:08 pm

sa inteleg ca grilele le gasesc aici?ms mult

silviav

Sus In jos

sal silviav

Mesaj  rammy084 la data de Mar Dec 02, 2008 8:47 pm

grilele nu le gasesti aici,se v-or afisa in avizierul virtual...mult succes

rammy084

Numarul mesajelor : 18
Varsta : 33
Data de inscriere : 25/11/2008

Sus In jos

Mesaj  silviav la data de Mier Dec 03, 2008 8:16 pm

multumesc mult Very Happy

silviav

Sus In jos

AM INTELES CA NU SE VOR MAI AFISA...au afisat deja la anul 1_cig, subiecte...cica!

Mesaj  sarra39 la data de Vin Dec 05, 2008 4:26 pm

rammy084 a scris:grilele nu le gasesti aici,se v-or afisa in avizierul virtual...mult succes

Din raspunsurile oferite cu atata amabilitate pe intelesul tuturor, aflate pe link-ul „IN DIALOG CU FACULTATEA”, reiese ca, din acest an universitar nu se vor mai afisa grile pentru examen cu variante de raspuns. NU sunt de acord si cred ca NU sunt singura care reclama acest lucru. Nu inteleg cum si de ce s-a luat tocmai acum aceasta hotarare, avand in vedere ca nicaieri nu s-a mentionat( ma refer la contract sau afisari pe site) ca se va schimba metoda de prezentare a subiectelor. Tocmai era laudabil pentru USH, ca este o universitate in care se invata obiectiv, fara a obliga studentul sa-si iroseasca timpul cu „ bla -bla-uri” insirate pe sute de pagini. Avand in vedere ca examenele se sustin tip grila pe o perioada de max. 15 minute/examen, este inadmisibil sa nu se afiseze si variantele de raspuns. In afara de asta, fiecare student are logica lui de a invata si a retine esentialul, iar in cazul de fata, raspunsurile fiind validate de calculator, NE OBLIGA sa invatam manualele ca pe-o poezie, PAPAGALICESTE, pentru a concorda cu solutiile introduse in BB. Imaginati-va cat de compatibile vor fi raspunsurile la intrebarile cu COMPLETARI, NUMERICE ( unde trebuie sa calculezi sa stai sa calculezi),sau raspunsurile de la ALEGERE, unde definitiile sunt kilometrice, iar diferenta o face doar un cuvant. Cred ca marea majoritate a studentilor, au apreciat pana acum modul usor de a invata si retine lucruri utile pentru viitorul pe care fiecare si-l doreste cat mai bun. Personal, am cumparat in fiece an manuale, am raspuns la unele grile, din manuale, cautand sa nu ma pierd in amanunte si in fraze complicate care nu faceau decat sa-mi rapeasca timpul si-asa destul de pretios. Ar fi trebuit sa se propuna grile cu variante de raspuns, dar cu mai mult de 200 de intrebari...daca li s-a parut cumva ca „tocim” prea putin.
Ma intreb daca nu cumva se doreste o promovabilitate scazuta ? Poate ca din acest an se vor plati si examenele restante incepand chiar de la primul. Ar fi culmea, dar numai asta ar justifica dorinta lor de a promova cat mai putini studenti. Inteleg ca suntem in recesiune datorita crizei mondiale, dar nu va mai bateti joc de noi si de nervii nostrii! Nu pot si nu voi crede ca, interesul lor este numai acela de a-si vinde manualele, deoarece anul trecut am stat la cozi infernale si nici macar nu am gasit carti pentru toate materiile. Asa ca... Sa argumenteze careva motivele acestei hotarari! Cine cunoaste adevarul despre aceasta ordonanta, care, la fel ca si votul uninominal, mi se pare a fi o mare TAMPENIE!!!
Chiar nu se mai poate face nimic?!...Ar fi super ca toti studentii sa ne retragem dosarele si sa ne inscriem la alte facultati! Sa aratam noi USH-ului ce inseamna FALIMENT.

sarra39

Numarul mesajelor : 10
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/05/2008

Sus In jos

sal sarra39

Mesaj  rammy084 la data de Sam Dec 06, 2008 10:45 pm

Eu sunt de acord cu spusele tale,la fel cum cred ca sunt si ceilalti colegi ai nostrii in special cei de la id.Deja situatia noastara e mult prea complicata pt ca noi spre deosebire de cei de la zi nu avem pe nimeni sa ne de-a mura in gura at cand nu intelegem ceva.E adevarat ca odata...,noi am fost de acord cu aceste conditii pt ca au avut grija sa n-i le puna pe tava,dar daca tot au facut-o de ce n-au fost la fel de concreti si cu cele mai esentiale lucruri?cumva de teama ca ne-am putea razgandii?de ce e-mail-urile noaste sunt ignorate si la secretariat nu fac decat sa spuna ca-i suprasolicitam si ca nu ei au rezolvarea problemelor noaste ci ,,timpul,,!sunt anul I la ID.suntem in luna decembrie si daca stau bine sa ma gandesc cei de la zi au deja doua lunii de tocit pe cand eu nu stiu mai nik pt ca ,,timpul acesta,, nu a fost atat de binevoitor si cu mine sa ma ajute sa-mi creez un cont la spiru unde sa pot avea acces la biblioteca.pe langa faptul ca,competitia mea la examene v-a fi la fel de dura cu aceea a celor de la zi, mai imi trebuiesc si subiecte la prima vedere sau ma rog tot ceea ce se preconizeaza.Atunci eu zic asa..,suntem noi prea mici pt a aduce obiectii si argumentatii in fata unor persoane cu un rang atat de inalt,dar nu cred ca suntem prea putini!!!Si totusi....Oricum,cine are urechi sa ne auda si cine are ochi sa ne vada.Nimeni nu cred ca-si doreste oportunitati superficiale in viata!!!Bafta tuturor!

rammy084

Sus In jos

Mesaj  MIK22 la data de Lun Dec 08, 2008 10:52 am

Asa este,din cate ne-au dat de inteles,anul acesta nu vom mai avea si variantele de raspuns,dar cum in fiecare an grilele sunt asemanatoare cu anul precedent,va sfatuiesc sa va faceti rost de grilele de anul trecut;si cu cat veti colabora mai multi,cu atat mai bine pentru voi!
Nimeni nu a spus ca o sa fie usor,dar vom gasi o solutie ca de fiecare data ! Very Happy

MIK22

Numarul mesajelor : 145
Varsta : 32
Localizare : IN LUMEA MEA!
Data de inscriere : 19/02/2008

Sus In jos

eu am grilele de anul trecut

Mesaj  sarra39 la data de Lun Dec 08, 2008 11:07 am

MIK22 a scris:Asa este,din cate ne-au dat de inteles,anul acesta nu vom mai avea si variantele de raspuns,dar cum in fiecare an grilele sunt asemanatoare cu anul precedent,va sfatuiesc sa va faceti rost de grilele de anul trecut;si cu cat veti colabora mai multi,cu atat mai bine pentru voi!
Nimeni nu a spus ca o sa fie usor,dar vom gasi o solutie ca de fiecare data ! Very Happy
Eu am grilele de anul trecut si as dori din suflet sa-mi ajut colegii de suferinta. Spune-mi unde si cum pot posta fisierele care sunt pdf.-uri si le voi posta cu placere. Din nefereicire, nu am certitudinea ca mai sunt aceleasi, deoarece am incercat sa compar cateva intrebari care au aparut in sintezele afisate si nu prea corespund cu intrebarile din grila, au alte variante de raspuns, oarecum asemanatoare dar diferite dpdv al formularii. Am inteles ca, putem face o plangere la administratia faculatii sau la protectia consumatorului. Propun sa ne unim si cu alti colegi din alte facultati si sa dam curs plangerii. Poate avem rezultate, cine stie?...dar acum, pana nu e prea traziu.

sarra39

Numarul mesajelor : 10
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/05/2008

Sus In jos

sal miki

Mesaj  rammy084 la data de Lun Dec 08, 2008 12:17 pm

eu as avea o rugaminte la cei de la sja adm publica id.daca cineva poate sa posteze aici grilele din anul I sem I,pt ca eu am gasit ceva grile aici dar pt sem II.multam mult si bafta tuturor....

rammy084

Sus In jos

ajutooooor

Mesaj  rammy084 la data de Mar Dec 09, 2008 12:22 pm

are cineva grilele de la sja adm.publica an 1 sem I?va rog mooolt,cei care sunte-ti anul 2 daca le mai aveti pe cele de anul trecut postatile aici, poate avem norocul sa mai coincida cate ceva cu cele de anul acesta.....mutam fain anticipat si -i rog pe cei mai maricei sa ajute si ei boboceii .....

rammy084

Sus In jos

Mesaj  rammy084 la data de Vin Dec 12, 2008 11:05 am

am vazut ca a aparut planul pt examene pt cei de la zi.stie cineva din cei de la sja admn publica id bv,daca planul nostru ar putea coincide cu al lor?daca nu,stie cineva daca s-a afisat si pt noi cei da la id???unde a-r trebuii sa ma uit sa vad cand se afiseaza?in avizier?astept rasp....,multam fain anticipat!!!

rammy084

Sus In jos

ptr.MIK22

Mesaj  auras_andruta la data de Dum Dec 14, 2008 1:27 pm

si eu am grilele de anul trecut, am mai rezolvat si cateva intrebari de aceea te rog hai sa le confruntam. Astept un semn de la tine sunny sunny

auras_andruta

Numarul mesajelor : 1
Varsta : 51
Data de inscriere : 30/05/2008

Sus In jos

sal mik22

Mesaj  rammy084 la data de Dum Dec 14, 2008 10:00 pm

eu sunt anul I sja adm publica id bv,nu stiu daca te-as putea ajuta cu ceva, dar tu in schimb mi-ai face un mare favor daca ai mai avea intrebarile si raspunsurile de anul trecut.am vazut ca multe coincid cu cele de anul acesta.m-ar interesa ff urgent drept constitutional 1 si introducere in drept.te rog moolt de tot!multam fain anticipat si astept un rasp de la tine...

rammy084

Sus In jos

ajutor

Mesaj  liana maria la data de Mier Dec 17, 2008 12:39 am

ajutor!!!!sunt in anul 2 la ed.fizica la distanta si am restante din anul 1 la gimnastica,atletism,baschet si handbal ... daca ma poate ajuta cineva cu referatele....chiar si contra-cost....

liana maria

Numarul mesajelor : 3
Varsta : 38

Sus In jos

Mesaj  crisiada la data de Lun Dec 29, 2008 5:12 pm

Exemplu de intrebare ( dintr-o "grila") la care ar trebui sa dai raspuns:
"122 Care afirmatie este corecta?

123 Ce calitate ..."

Dupa parerea dv. ce ar trebui sa cauti... unde sa cauti...?! confused
Nu va chinuiti sa raspudeti ... Intrebarea era retorica...

Numarul mesajelor : 90
Varsta : 48
Localizare : BOTOSANI
Data de inscriere : 22/01/2008

Sus In jos

Mesaj  liana maria la data de Mier Ian 07, 2009 10:46 pm

liana maria a scris:ajutor!!!!sunt in anul 2 la ed.fizica la distanta si am restante din anul 1 la gimnastica,atletism,baschet si handbal ... daca ma poate ajuta cineva cu referatele....chiar si contra-cost....

liana maria

Varsta : 38

Sus In jos

ajutor

Mesaj  stefana la data de Lun Ian 12, 2009 5:57 pm

Nu are nimeni greilele de anul trecut sa le posteze ! De istorie nu se ocupa nimeni? As avea nevoie de grilele de la istorie anul II .

stefana

Numarul mesajelor : 2
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/01/2009

Sus In jos

Mesaj  silviav la data de Mar Ian 13, 2009 5:14 pm

Offf nu are nimeni grilele la engleza spaniola pt anul 1 de anul trecut ???

silviav

Sus In jos

Mesaj  MARYMARIE la data de Mar Ian 13, 2009 6:47 pm

silviav a scris:Offf nu are nimeni grilele la engleza spaniola pt anul 1 de anul trecut ???

cine este la limbi straine...???
nu ne dati o mana de ajutor., pt astia mici boboci.. Sad

MARYMARIE

Varsta : 37
Data de inscriere : 13/01/2009

Sus In jos

Mesaj  silviav la data de Mier Ian 21, 2009 12:07 am

are cineva grilele la spaniola curs practic si spaniola contemporana????

silviav

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mier Ian 21, 2009 6:31 pm

cere asta la colegilor tai in cadrul facultatii in cadrul careia esti inscris. Aici la "Discutii diverse" nu cred ca te vede cineva Very Happy spre exemplu la "facultatea de sport" "sau "matematica informatica" iar daca esti la o facultate care inca nu e inscrisa pe forum anunta-ne si noi o vom face sa apara sa te poata gasi colegii tai Smile

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 62
Varsta : 31
Data de inscriere : 22/01/2008

Vezi profilul utilizatorului http://ioio16.forumhit.ro

Sus In jos

Mesaj  silviav la data de Mar Ian 27, 2009 7:32 pm

ok merci:)

silviav